Вже! 0лігархи тремтять – такого ще не було, у 3еленського попустили – їм кінець, гальмувати не вийде

У комітеті Ради з питань фінансів, податкової та митної вважають, що немає підстав надсилати на експертизу Венеціанської комісії законопроєкт про деолігархізацію, який парламент ухвалив за основу 1 липня.

Про це в кулуарах Ради повідомив журналістам голова комітету Данило Гетманцев (“Слуга народу”).

Він заявив, що не бачить жодних перепон і перешкод, які б завадили народним депутатам ухвалити цей законопроєкт у другому читанні та в цілому.

Не маю жодних перепон, перешкод, пояснень для депутата чому йому не голосувати за закон про деолігархізацію. Не можна на ефірах, на виборах, політичних заходах хаяти та ганьбити олігархів, а потім проголосувати проти. Це лукавство дуже велике чи шизофренія, — заявив Гетманцев.

Він також додав, що здивований позицією омбудсменки Людмили Денісової, яка висловила стурбованість щодо цього проєкту закону. Напередодні Денісова заявила про те, що цей документ може суперечити Конституції та порушувати права людини, а відтак не має бути підтриманим в Раді. Вона закликала парламентарів направити законопроєкт на розгляд Венеціанської комісії до розгляду у другому читанні. Відповідного листа омбудсменка направила голові ВР Дмитру Разумкову 2 вересня.

У контексті того, що попри велику кількість законопроєктів, які стосуються прав громадян та розглядаються верховною радою, вона звернула увагу тільки на той законопроєкт, який стосується ну максимум 30-40 громадян нашої держави… Але це також є позиція. Так само як і позиція ВР дослухатися до цього висновку чи не дослухатися. Рішення буде приймати комітет, голова верховної ради. Але я вважаю, що у нас немає підстав відправляти цей законопроєкт до венеціанської комісії, — наголосив Гетманцев.

Нагадаємо, уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова вважає, що законопроєкт №5599 «про олігархів» не відповідає Конституції України. Про це пише «Інтерфакс-Україна».

Відповідний лист вона надіслала спікеру парламенту Дмитру Разумкову. На її думку, порушеннями є наділення президента і РНБО непередбаченими Конституцією України повноваженнями, обмеження прав людини залежно від майнового стану, опосередковане введення цензури в ЗМІ та ін.

Вона запропонувала перед розглядом у другому читанні скерувати текст законопроєкту до Венеціанської комісії, яка б виявила в ньому моменти, які можуть призвести до порушень прав і свобод людини та громадянина.

Вона додала, що в разі прийняття закону у його сьогоднішньому вигляді їй доведеться ініціювати його розгляд Конституційним Судом.

У разі ухвалення цього законопроекту в редакції, прийнятій у першому читанні, я буду змушена в порядку ст.15 закону України “Про уповноваженого Верховної Ради з прав людини” внести до Конституційного Суду України конституційне подання щодо вирішення питання про відповідність Конституції України (конституційності) такого закону, – написала вона.

Зазначимо, що 2 червня 2021 року президент України Володимир Зеленський вніс до Верховної Ради як невідкладний законопроєкт №5599 «Про запобігання загроз національній безпеці, пов’язаних з надмірним впливом осіб, які мають значну економічну або політичну вагу в суспільному житті (олігархів)».

До речі, Заступниця голови фракції «Слуга народу» Євгенія Кравчук каже, що парламент може схвалити законопроєкт уже восени.

Окрім того, вона оцінила вплив олігархів на український парламент, нардепка зазначила, що він є “високим”.

Наприклад, за її словами, у Верховній Раді “збивали” екологічні закони, які зобов’язували певні фінансові групи вкладати впродовж багатьох років великі суми в модернізацію своїх виробництв.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.