В ці хвилини! Таємний д0кумент – 3еленський підписав: історичне ріաення. Даніл0в на контролі – нареաті!

Володимир Зеленський підписав указ про введення в дію рішення Ради національної безпеки й оборони про розвиток Військово-Морських сил України. Цей документ є таємним, контролюватиме його виконання Олексій Данілов. Повідомляє прес-служба Офісу президента.

Відповідний указ №459/2021 глава держави підписав 8 вересня. Інформацію про це оприлюднили на сайті Офісу Президента.

“Зеленський ввів у дію рішення РНБО про розвиток ВМС
Увести в дію рішення Ради національної безпеки та оборони України від 20 серпня 2021 року “Щодо розвитку Військово-Морських Сил Збройних сил України до 2031 року”,
– йдеться у постанові Зеленського.

Контролюватиме виконання рішення РНБО її секретар Олексій Данілов. Указ набирає чинності з дня його опублікування.

Варто також додати, що вчора У Туреччині за участю делегації Міністерства оборони України на чолі з командувачем Військово-Морських сил Збройних сил України Олексієм Неїжпапою відбулася урочиста церемонія закладки нового корабля класу “корвет” для потреб ВМС ЗСУ.

“Корвет було закладено на одному з суднобудівних підприємств в місті Стамбул Турецької Республіки. Загалом будівництво корвету типу “ADA” триває з 28 квітня 2021 року, але за турецькими традиціями лише після побудови частини секцій та корпусу, проводиться урочиста церемонія закладки кіля корабля. Відповідно до існуючих домовленостей, у 2022 році корвет буде переправлено в Україну і вже в 2024 році він увійде до складу ВМС ЗС України”, – повідомляє прес-служба ВМС ЗСУ в соцмережі Facebook.

Неїжпапа, у свою чергу, зазначив, що це знакова подія для України і значний поштовх у розвитку Військово-Морських сил.

“Всі домовленості з Турецькою Республікою виконуються вчасно, а деякі з них навіть з випередженням встановлених строків, це ми бачимо на прикладі безпілотних літальних комплексів “Байрактар ТВ-2″, які вже виконують завдання в інтересах нашої країни”, – додав він.

Відзначимо, раніше ми повідомляли про те, що З Державного бюджету цього року мають додатково виділити 3,3 млрд грн на розвиток програми ракетного озброєння України, а також 960 мільйонів гривень для Військово-морських сил.

Про це сказав секретар Ради національної безпеки та оборони Олексій Данілов на брифінгу за підсумками засідання РНБО.

“Кабінетом Міністрів, депутатами Верховної Ради буде розглянуто внесення змін до бюджету цього року, і на ракетну програму ще в цьому році має бути додатково отримано 3,3 мільярди гривень”, – сказав Данілов.

Крім того, він розповів, що РНБО питання розвитку ракетного озброєння України розглядала в режимі таємно.

“Були дуже палкі дискусії, єдине, що я можу сказати, що до 2031 року ми маємо витратити на цю програму більше 200 мільярдів гривень. Ми не можемо чекати від наших партнерів, чи будуть, чи не будуть надавати те чи інше озброєння. Наше завдання – зробити озброєння власного виробництва”, – сказав Данілов.

Секретар РНБО наголосив, що в Україні є спроможності та фахівці для того, щоб розвивати власне ракетне озброєння. Також він зауважив, що для придбання вкрай необхідних Військово-морським силам технічних засобів РНБО просить Верховну Раду і Кабмін виділити додатково 960 мільйонів гривень.

За словами Данілова, також на РНБО розглянули питання розвитку військово-морських сил України, і є чітке розуміння розвитку флоту до 2031 року. Серед питань, розглянутих на РНБО, було і запровадження Національної системи стійкості, додав він.

“Мова йде про те, що на даний час за 30 років в Україні не існувала система, яка дозволяє по стандартах НАТО і по стандартах світових реагувати на загрози, які існують в нашій країні. Цим документом затверджується концепція, яка розроблялась протягом майже року, брала участь велика кількість фахівців як з нашої країни так і з інших країн, які допомагали нам створити такий фундаментальний документ”, – сказав Данілов.

Він наголосив, що Національна система стійкості дозволить ухвалювати та виконувати “адекватні рішення” у разі виникнення критичних ситуацій на місцевому, регіональному та загальнодержавному рівнях. За словами Данілова, РНБО також розглянула питання про стратегічний оборонний бюлетень, йшлося про стратегічне планування оборонної сфери.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.