Це вибух! Пуtіну вмазали, 3еленський провів: переграли його, крок до перемоги! Кремль зметуть, браво

Завдяки проведенню саміту “Кримської платформи” виявилося, що президент Росії Володимир Путін “переграв сам себе” і обговорюватиме питання приналежності Криму всупереч російському законодавству. Таку думку в ефірі програми “Сьогодні День” на каналі “Україна 24” висловив політичний консультант Сергій Биков.

“Російська Федерація не очікувала того, що така велика кількість країн приїде в Україну для того, щоб обговорювати Крим. Президент Путін дійсно не може фактично обговорювати Крим, якщо дивитися на російське законодавство. З’ясувалося, що він переграв сам себе. Не обговорювати Крим він не зможе після “Кримської платформи”, все-таки 45 +1 делегатів-учасників платформи говорить про те, що світ єдиний, що потрібно обговорювати питання повернення Криму під контроль України“, – сказав експерт.

Биков зазначив, що Російська Федерація прийняла закон про те, що навіть обговорення приналежності Криму – це вже кримінальний злочин.

“І таким чином Путін переграв сам себе: з одного боку він так чи інакше буде змушений обговорювати питання Криму, тому що світові лідери брали участь в “Кримській платформі”, а Росія визнала недружнім такий акт. Ще один фактор – це те, що Лаврова відправили до Криму під час проведення “Кримської платформи”. До цього він взагалі уникав можливості відвідувати Крим, оскільки він фаховий дипломат, все розуміє, і те, що йому довелося відвідати Крим через незаконну процедуру, зменшує рівень його впливу і знижує його статус. Росія в питанні Криму зараз виявляється не формуючою порядок денний, а наздоганяючою Україну. “Кримська платформа” – своєрідний джокер для українського президента”, – сказав Биков.

Нагадаємо, вперше про “Кримську платформу” Володимир Зеленський розповів у вересні 2020 року. Мета “Кримської платформи” – обговорення шляхів деокупації Криму. Вона функціонує на чотирьох рівнях: за участі глав держав, міністрів закордонних справ, парламентів і експертних кіл з різних країн. Перший саміт Кримської платформи відбувся 23 серпня 2021 року.

Відзначимо, що Росія вже почала торги про теми, які можуть обговорювати президент України Володимир Зеленський з очільником країни-окупанта Володимиром Путіним під час двосторонньої зустрічі. Зокрема, Кремль торгується щодо питання Криму у порядку денному, однак Київ обіцяє обов’язково говорити про це.

Гарна новина: вони вже торгуються. Якщо починалося спочатку з боку Москви, що незрозуміло, про що говорити, категорично не збігаються порядки денні і бачення цієї зустрічі, тепер вже йдеться про її порядок денний, — розповів глава Міністерства закордонних справ Дмитро Кулеба в ефірі програми «Сніданок з 1+1».

На думку міністра, саміт «Кримської платформи» довів, що Крим ніколи не забудуть, і це не та тема, щодо якої можливі компроміси.

“Насправді, зустріч з Путіним — це те, до чого ми готові, а вони постійно шукають привід, як з цього зіскочити, і ось фундаментальна різниця між нами”,— зауважив головний дипломат України.

Глава МЗС наголосив, що Київ закликає Москву погодитися на зустріч глав держав і «провести відверту розмову» про припинення російської агресії і деокупації території України.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.