25 хвилин тому! Увірвались з обաуками – Кличка скрутили: КМДА на ногах. По всіх фронтах. Меру кінець!

Прокуратура з поліцією проводять обшуки в апараті Київської адміністрації у справі про облаштування скверу на земельній ділянці, яка раніше була передана РНБО під будівництво житлового будинку.

Про це повідомляє сайт КМДА з посиланням на керівника апарату міськадміністрації Дмитра Загуменного, речник Київської міської прокуратури Надія Максимець у коментарі “Українській правді”

“Ситуація з візитом правоохоронців для мене видається дуже дивною.

Ділянка, про яку йдеться, ще у 2009 році була передана апарату РНБО України в постійне користування для будівництва, експлуатації та обслуговування багатоквартирних житлових будинків з підземними паркінгами та об’єктами соціально-побутової інфраструктури на вул. Щусєва.

Однак у 2019 році було встановлено, що вона не використовується за призначенням, тому міська влада припинила право постійного користування ділянкою апарату РНБО”.

За словами чиновника, мешканці Шевченківського району вимагали, щоб на цій ділянці, де утворився стихійний смітник, облаштували сквер.

Загуменний розповів, що наразі територію привели до ладу, а надалі хочуть облаштувати там сквер.

Він додав, що необхідності в обшуках не було, бо КМДА “завжди добровільно на запити правоохоронців” надає всі необхідні матеріали.

Чиновник підкреслив, що нині апарат співпрацює із правоохоронцями, надаючи усю необхідну інформацію та документи.

За словами Загуменного, постійні обшуки у КМДА розцінюють як системний тиск на міську владу та спроби дестабілізації її роботи.

Речник Київської міської прокуратури Надія Максимець проведення обшуків пояснила тим, що прокурори “неодноразово вживали заходів” щодо витребування всієї документації, яка стала підставою для припинення Апарату РНБО права постійного користування земельною ділянкою, а також інформації щодо працівників, які брали участь у процедурі погодження цього рішення.

Але КМДА цю інформацію не надавала.

Тому прокурори звернулись до суду і на підставі відповідної ухвали прийшли з обшуками.

Відзначимо, що З весни 2021 року тривають обшуки в управліннях та департаментах КМДА, а також пов’язаних з ними підприємствах. У травні правоохоронці завітали з обшуками до комунальних підприємств, які належать до сфери управління КМДА («Київавтодор», «Київзеленбуд», «Київміськсвітло») та їхніх підрядників.

Крім того, правоохоронці прийшли з обшуками в офісні приміщення підприємств «Київський метрополітен» та «Київпастранс». У червні проводили обшуки в офісі «Головного інформаційно-обчислювального центру» (ГІОЦ) (це комунальне підприємство Києва).

У липні правоохоронці влаштували обшуки в будівлях Департаменту транспортної інфраструктури КМДА та в «Київавтодорі», а пізніше з обшуками прийшли у «Київводфонд».

У серпні Офіс Генпрокурора також повідомив про викриту схему Департаменту транспортної інфраструктури КМДА та управління (інспекції) з паркування.

У більшості ці обшуки стосувалися розслідування справ про відмивання грошей з держбюджету, за деякими з них правоохоронці оголошували посадовцям підозри.

У свою чергу Президент України Володимир Зеленський заперечив зв’язок з масовими обшуками у Київській міській держадміністрації та комунальних підприємствах столиці та зазначив, що очільник Києва неправильно себе поводить на публіці.

«Мене нічого не пов’язує з паном мером, окрім того, що глава КМДА — це вертикаль президента. Не хочу нічого поганого говорити, з великою повагою ставлюся до всіх його перемог до того, як він став главою міста. Питання правоохоронців, тривають обшуки в оточенні пана Кличка, — так не треба було красти гроші з бюджету. Мені здається, що це справедливо», — сказав президент.

Він зазначив, що Кличко «публічно неправильно себе поводить».

«Справедливе питання: що він хоче від мене? Він мені постійно пише, телефонує, записується на прийоми, навіть приходить в ОП без того, що я готовий з ними зустрітися. Я президент України, у мене є питання, не тільки пов’язані зі столицею. Ба більше, у столиці є менеджер — це він», — сказав Зеленський.

Він зазначив, що наразі у Кличка є повнота влади у Києві, а секретар — «його людина». Окрім того, Зеленський заявив, що не бачить Кличка конкурентом, бо його голова Офісу «не бере хабарі».

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.