“3радницю” накрили! 3е-команда у աоці, нянька для 0лігархів – сталося нечуване. Разумк0в підіграв

Людмила Денісова наполягала на тому, що законопроєкт про олігархів порушуватиме Конституцію. У “Слузі народу” не розуміють, чому ж уповноважена з прав людини так піклується про олігархів.

Про це заступниця голови фракції “Слуга народу” Євгенія Кравчук розповіла в ефірі авторської програми Артема Овдієнка та Катерини Соляр “69”. Вона не згідна з тим, що щодо олігархів застосовуватиметься дискримінація за майновою ознакою.

“Знаєте, просто обнятись і заплакати. Як бідних олігархів дискримінують за майновою ознакою і за те, що в них там такі мільярдні статки”, – сказала Кравчук.

За її словами, Денісова вперше написала такий лист до Верховної Ради з проханням звернутись до Венеційської комісії. Однак проблема у тім, що до законопроєкту вносять правки, а комісія оцінюватиме саме перший варіант документу.

Потім знову відправляти до Венеційської комісії?– наголосила “слуга”.

Заступниця голови фракції зауважила, що Денісова з невідомих причин піклується про олігархів. Однак варто було б їй зайнятись важливішими справами.

“Мені отаке піклування про олігархів дуже дивне. Я б більше хотіла, щоб Денісова піклувалась про кримських татар, яким шиють справи щодо диверсії. Їх позакривали у СІЗО. Я чомусь у цьому напрямку менше бачила заяв і роботи, ніж у захисті олігархів”, – висловилась Кравчук.

Вона також додала, що для експертів Венеційської комісії вже й не зовсім відомий термін “олігарх”.

“Там його не знають. Вони перейшли в Європі це вже давно. Однак в нас ще з 1990-х тягнеться цей шлейф і сама ця система”, – підсумувала нардепка.

Зазначимр, що Голова Верховної Ради Дмитро Разумков надіслав законопроєкт про деолігархізацію до Венеційської комісії. Лідер парламентської фракції «Слуга Народу» Давид Арахамія просив його поки що не робити цього.

Як ідеться в листі Разумкова до голови комісії Джанні Букіккіо, він надіслав цей законопроєкт з огляду на пропозиції уповноваженої Верховної Ради з прав людини Людмили Денісової, а також звернення чотирьох опозиційних депутатських фракцій у Верховній Раді.

«До мене надійшов лист від уповноваженої Верховної Ради України з прав людини, у якому надано застереження щодо можливого порушення прав людини внаслідок ухвалення цього законопроєкту як закону України», — зазначив у листі спікер.

10 вересня Арахамія «на правах монобільшості» просив Разумкова поки що не надсилати законопроєкт до Венеційської комісії, оскільки його формат ще може змінитися після врахування правок.

«Ми не проти, щоб законопроєкт ішов на “Венеційку”, але ми хочемо, щоб комісія отримала кінцеву редакцію закону. Бо зараз [депутати подали] 1200 правок», — зауважив він.

Арахамія додав, що «ніхто не знає», яким цей закон буде після того, як депутати розглянуть усі правки. Тому поки що Венеційській комісії, за його словами, нічого розглядати.

Раніше уповноважена Верховної Ради Людмила Денісова запропонувала Верховній Раді скерувати законопроєкт про олігархів до Венеційської комісії. Омбудсменка вважає, що в разі ухвалення документ надасть президенту й Раді нацбезпеки та оборони не передбачені Конституцією повноваження. І тоді закон успішно оскаржать у Конституційному Суді.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.