Фатальний день! Ющенко все – страшна правда: ударить по всім. Час діяти – Зеленський видав. Відчує кожен

Польський прем’єр Матеуш Моравецький вчора цікаву річ озвучив. На спільній прес-конференції з українським прем’єром Денисом Шмигалем в рамках XXX економічного форуму в польському Карпачі. Каже, Польща зацікавлена ​​у видобутку газу на заході України

Це дозволить обом країнам зменшити енергетичну залежність від Росії, пише політичний оглядач Кирило Сазонов.

Більш того, польська PGNiG купила українську компанію «Карпатигазвидобування». Вона володіє ліцензією на видобуток газу на Біблівській площі, що знаходиться на заході України, поряд з польським кордоном. До речі, ще при Трампі американці теж цікавилися видобутком газу в Україні. Їм це цікаво в контексті продажу газу в Європу із завантаженням української ГТС і сховищ. Але не зрослося. Правда, зараз уповноваженим по Східній Європі (Україна, Польща, Чехія, Молдова) Байден призначив саме фахівця з енергетики. Відразу після розмови Зеленського з Байденом і зустрічі з міністром енергетики США. Думаю, цю тему теж обговорювали. Так що до цього питання, сподіваюся, повернемося.

А тепер питання. Чому ми самі не розвиваємо в ударному темпі видобуток газу на території України, а скорочуємо його? При тому, що у нас (за розповідями різних експертів і інвестбанкірів) таке прекрасне було керівництво «Нафтогазу» і така компетентна, чесна і незалежна Наглядова рада. Де наш український газ в потрібних обсягах?

Чому провалені всі програми з розвитку галузі з 2014 року? До 2014 зрозуміло і питань немає. Ющенко хотів незалежності від російських поставок газу, але прийшов дядько Фірташ і пообіцяв, що ніхто не піде голодним, якщо він сяде на трубу. Ющенко погодився. За Януковича тим паче немає питань – він відразу позначив свою частку. Але чому тепер не кинути всі сили на цей напрям? Чому гранично НЕ спростити вхід в цей бізнес? Нема грошей? Так відкрийте двері навстіж інвесторам, за винятком російських! З 2014 року можна було хоч щось зробити в цьому напрямку.

Відзначимо, що В Україні збираються збільшити вартість газу. Причину вбачають у запуску газопроводу “Північний потік-2”.

Дану заяву зробив заступник голови парламентського комітету з питань енергетики та послуг ЖКГ Олексій Кучеренко, передає портал Today.ua.

Причина в тому, що запуск газопроводу обернеться скороченням обсягу транзиту газу через нашу країну. Це і призведе, за словами Кучеренка, до зростання тарифів для населення.

“Якщо фізично не буде газу з боку Росії, то необхідно його буде або піднімати зі сховищ, що не завжди можливо, або фізично (транспортувати) реверсом із західного кордону, що теж дуже складно”, – зізнався він.

При цьому зниження річного обсягу газу через газотранспортну систему до 15 мільярдів кубометрів говорить про повне відключення транзиту. За словами Кучеренка, тиск в системі буде таким, що не дозволить газопроводу нормально функціонувати.

Зазначимо, що тарифи для побутових споживачів вже досить високі. Кабмін відпустив газ за фіксованою ціною, проте інші будуть змушені платити за ринковими цінами.

Нагадаємо, раніше ми повідомляли про те, що Україна і США погодили співпрацю у сфері енергетики, підписавши відповідний документ – американська сторона планує інвестувати до 30 млрд доларів в українську атомну енергетику.

Про це президент Володимир Зеленський заявив у США під час спілкування з журналістами 1 вересня, передає Суспільне.

“Була важлива і результативна зустріч з Міністерством енергетики США, з пані міністром. Підписаний важливий документ. Ми бачимо, що буде комплексна інвестиція в атомну енергетику України… Думаємо, що (інвестиції – ред.) складатимуть від 5 до 30 млрд доларів”, – сказав Зеленський.

За його словами, це лише перший крок у співпраці між двома країнами: “Зараз маємо підтримку США. Вважаю, потужна перемога для обох країн”.

Президент додав, що Україна також бачить підтримку Міністерства енергетики США у питанні “Північного потоку-2”.

.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.