В ці хвилини! Його не зупинити – експрезидент Польщі не зм0вчав: іст0ричне ріաення – вони готові!

Заступник міністра економіки наголосив, що оцінка експертів Венеціанської комісії піде на користь суспільній дискусії щодо питання деолігархізації.

Україні корисно прислухатися до позиції Венеціанської комісії при ухваленні проєктів законів, що стосуються прав людини.

Про це заявив заступник міністра економіки – торговий представник України Тарас Качка під час форуму YES в Києві.

“У демократичному суспільстві усі законопроєкти краще обговорювати з усіма можливими інституціями. Тобто, це не є погроза для якогось законопроєкту. Україна працює з Венеціанською комісією по всіх проєктах, що пов’язані з правами людини, з верховенством права, думаю, більше 20 років. І немає нічого надзвичайного, щоб законопроєкт, який стосується важливих питань, був оцінений експертами Венеціанської комісії”, – зазначив Качка.

Він наголосив, що залучення Венеціанської комісії до аналізу цього проєкту закону піде на користь суспільній дискусії щодо питання деолігархізації.

“Треба розуміти, що Венеціанська комісія не є якийсь вищий суд. Це комісія, яка збирає експертів з конституційного права з багатьох держав Європи. І тому це більше ніж експертний висновок, який може, можливо, краще зрозуміти всі нюанси дискусії, пов’язані з конституційною площиною цього закону”, – додав торговий представник України.

Нагадаємо, проєкт закону про олігархів викликав критику 4 із 5 парламентських фракцій, які підтримали ідею омбудсмена спрямувати цей проєкт до Венеціанської комісії.

Ідею передачі проєкту закону до Венеціанської комісії підтримали в Консультативній місії ЄС в Україні, а також іноземні дипломати та експерти під час форуму YES в Києві.

Демократичні країни мають користуватися допомогою Венеційської комісії при підготовці спірних проєктів законів, яким очевидно є законопроєкт про олігархів в Україні.

Таку думку висловив експрезидент Польщі Олександр Квасневський

“У демократичний країнах розгляд Венеційською комісією – це нормальна процедура. Якщо є багато непорозумінь – то це хороший шлях”, – сказав Квасневський.

Він додав, що Польща активно використовувала допомогу цій комісії під час вдосконалення власного законодавства за часів його президентства.

“Ми це теж використовували в Польщі багато разів. Коли я як президент працював над конституцією – то теж радився з Венеційською комісією, тому що там найдосвідченіші юристи, які не займаються політикою”, – зазначив колишній президент Польщі.

Українська влада очікує, що після ухвалення закону про деолігархізацію особи, які будуть внесені до реєстру олігархів, скористаються можливістю стати чесними бізнесменами, заявив міністр юстиції України Денис Малюська.

“Буде можливість припинити бути олігархом, і ми очікуємо, що олігархи скористаються цією можливістю і стануть чесними бізнесменами і припинять своє залучення в політику”, – сказав Малюська на конференції YES Brainstorming в Києві в суботу.

Він зауважив, що після того, як законопроект буде ухвалено, олігархам буде відправлено сигнал припинити свою діяльність і після цього будуть певні обмеження .

“Це наслідки, що не завдають шкоди, не буде жодних висновків або відбирання майна. Ні. Але буде реєстр, він буде публічним, буде заборона на участь у великій приватизації, буде зобов’язання заповнювати декларацію про доходи, щоб все володіння всіма активами, всіма компаніями, включаючи офшорні компанії, було прозорим і видимим для суспільства”, – пояснив Малюська.

За його словами, також буде зобов’язання для топ-посадових осіб декларувати будь-які зустрічі з олігархами і зміст їхніх розмов.

Міністр наголосив, що це буде перший раз в історії України і, можливо, у світовій історії, коли слово “олігарх” буде юридичним терміном з юридичним визначенням і з ясними та прозорими критеріями.

За його словами, в законопроекті, переданому на розгляд президента, визначено чотири критерії для олігархів.

“І якщо людина відповідає трьом з чотирьох критеріїв, така людина буде визнана (олігархом – ІФ)… Серед цих чотирьох критеріїв: залучення в політику, володіння медіа, значними економічними активами і монополіями”, – розповів Малюська.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.