Щойно! “Слуги народу” увірвались: нові п0правки до держбюджету. 40 млрд гривень – на що витратять нардепи

Народні депутати пропонують внести поправки до державного бюджету на 2021 рік, збільшивши його витрати практично на 40 млрд гривень.

Законопроект авторства восьми народних депутатів від фракції “Слуга народу”, в тому числі її голови Давида Арахамії і його заступника Олександра Корнієнка зареєстрований в парламенті під №6052. Глава бюджетного комітету Верховної Ради Юрій Арістов розповів УНН, на що можуть бути витрачені ці мільярди.

“Давайте відразу визначимося, що держава, яка планує розвиватися, закладає дві основні статті, два напрямки – споживання і розвиток. Для нас було дуже важливо закрити або хоча б частково цілу низку соціальних питань – таких, як субсидії на оплату комуналки, зарплати військових, медицина, лікарні, зарплати шахтарям. Є такі статті, включити які у законопроект стало вже справою принципу. Це 282 млн гривень на компенсації на житло внутрішньо переміщеним особам, які захищали незалежність України. І 4 млн гривень – на завершення виплат грошової компенсації за житло учасникам Революції Гідності. Люди багато років чекали ці гроші. Держава обіцяла допомогу, президент взяв питання під свій контроль. Ми зобов’язані виконати обіцянки.
Другий блок – це напрямок розвитку. Ми не можемо дозволити собі тільки споживати, хоча саме на соціальні потреби піде левова частка коштів – понад 24 млрд. Але ми заклали і 15 млрд гривень на транспортну інфраструктуру. Держава повинна будувати – це робочі місця, податки і так далі”, – сказав Арістов.

На запитання УНН, чи є зараз запити від інших комітетів, які просять для себе якийсь обсяг фінансування, Арістов відповів, що подібні законопроекти – завжди компроміс думок, запитів міністерств, фракцій, депутатів, він будується з урахуванням президентських програм і завдань.

За словами глави бюджетного комітету ВР, голосування за законопроект має відбутися в цьому місяці. “До вчорашнього дня, дня подачі законопроекту, завданням номер один було зробити це якомога в більш стислі терміни. Зазвичай у таких документів інші автори, але ми включилися в роботу, щоб прискорити всі процеси. У нас це вийшло. Законопроект зареєстрований 14 серпня, і сьогодні завдання номер один – проголосувати якомога раніше. В ідеалі, я хочу пройти шлях в максимально стислі терміни, щоб уже з середини жовтня люди, які чекають фінансової підтримки від держави, чекають субсидій, зарплат, покриття заборгованості по зарплатах і так далі, почали отримувати ці гроші. Це – законопроект, статус якого – максимально терміновий, “на вчора”. Я сподіваюся, що члени Комітету ВРУ з питань бюджету та голови фракцій підтримають цей законопроект”, – заявив він.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.