Перев0рот! Прямо у раді – “Слуги” п0встали пр0ти Разумк0ва: закон приймуть. 3мова не пройде – є ріաення

«Слуга Народу» пропонує Погоджувальній раді власну версію списку законопроєктів до розгляду на нинішній пленарний тиждень. Про це у своєму телеграм-каналі повідомила речниця фракції «Слуга Народу» Юлія Палійчук.

«Фракція політичної партії «Слуга Народу» не погоджується із запропонованим Апаратом Верховної Ради порядком денним на поточний пленарний тиждень і пропонує Погоджувальній раді власну версію. Вона включає готовий до розгляду антиолігархічний пакет. Це законопроєкти: №5599 щодо олігархів та № 5600 про наповнення бюджету», – сказала вона.

Також фракція «Слуга Народу» пропонуватиме Погоджувальній раді розглянути й затвердити процедуру постатейного розгляду цих законопроєктів.

«Згідно із Законом України “Про Регламент Верховної Ради України”, пропозиції щодо проєкту порядку денного узагальнюються Апаратом Верховної Ради, після чого обговорюються та схвалюються Погоджувальною радою», – зазначила Юлія Палійчук.

У той же час, представник президента України в Конституційному суді, член фракції «Слуга народу» Федір Веніславський заявив, що парламентський комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки, членом якого він є, сформулював 13 «комплексних поправок» до законопроєкту №5599 «Про запобігання загрозам національній безпеці, пов’язаним із надмірним впливом осіб, які мають значну економічну або політичну вагу в суспільному житті (олігархів)», повідомляє пресслужба «Слуги народу».

За його словами, враховано багато суттєвих положень, які зробили застосування критеріїв цього закону чіткішими, а також унеможливили уникнення внесення до реєстру осіб, які мають значний вплив на економічне та політичне життя країни.

«Ми уточнили дуже багато визначень. Доповнили перелік посадових осіб, які не були враховані в першій редакції. Уточнили наслідки внесення особи до реєстру олігархів. Тепер туди має подаватися інформація про підприємства, кінцевим бенефіціарним власником яких є ця особа. Уточнено положення про заборону фінансування олігархами політичної діяльності, мітингів, політичних партій, заборону здійснення внесків до виборчих фондів політичних партій та кандидатів, крім власних», – пояснив Федір Веніславський.

За його словами, депутати суттєво покращили законопроєкт, і він стане ефективним інструментом у боротьбі з впливом олігархів на політичне життя країни.

Відповідно до закону про регламент ВРУ, «після того, як комітет проголосував за визначальні, зумовлюючі поправки, якими є саме поправки у редакції, запропонованій комітетом, решта вважаються відхиленими – це імперативна норма регламенту», передають слова Веніславського у «Слузі народу».

Як відомо, 1 липня Верховна Рада на позачерговому засіданні ухвалила за основу законопроєкт «про олігархів». За це рішення проголосували 275 депутатів.

У документі, зокрема, йшлося про те, що рішення про визнання особи олігархом ухвалюватиметься Радою національної безпеки і оборони України на підставі подання Кабінету міністрів України, члена РНБО, Національного банку України, Служби безпеки України або Антимонопольного комітету України.

Рішення РНБО про визнання особи олігархом буде підставою для включення таких людей до реєстру осіб, які мають значну економічну або політичну вагу в суспільному житті (олігархів).

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *