Щойно! Термін0ве звернення – 3еленський зізнався: термін0вий указ. 3ачепить кожного – вже 0фіційно. Дурість!

Кабінет міністрів України за ініціативою президента Володимира Зеленського розробив план з п’яти кроків , який дозволить стабілізувати тарифне питання і пройти прийдешній опалювальний сезон.

Як повідомив під час засідання Конгресу місцевих і регіональних влад повідомив прем’єр-міністр Денис Шмигаль, цей план складається з наступних пунктів.

1. Зафіксована ціна на газ для домогосподарств — не більше ніж 8 гривень за кубічний метр.

2. Зміни до бюджету будуть сприяти збільшенню програми субсидій на 12 млрд гривень до кінця року.

3. З 1 жовтня для 80% українських сімей (тих, хто споживає менше 250 кіловат годин на місяць) ціна на електроенергію буде знижена до 1 грн 44 коп. Для тих же, хто споживає понад 250 кВт-год, тариф залишиться незмінним — 1,68 грн.

4. У підземних газових сховищах (ПГС) нібито накопичено майже 19 млрд кубів блакитного палива.

5. Із місцевою владою підписано меморандум про те, що тарифи на опалення не будуть підвищені в порівнянні з минулим роком.

Експерти оцінили для видання “Коментарі” дані ініціативи.

Експерт з питань енергетики Українського інституту майбутнього Андріан Прокіп вважає, що фіксована ціна на газ для населення вирішує питання саме для населення в умовах, коли зростають ціни на спотових ринках. Але це приносить додаткові фінансові проблеми для “Нафтогазу”.

“Збільшення програми субсидій на 12 млрд (можна і більше) — корисний крок. А от зниження цін на електроенергії — дурість. Це не та зміна, яку відчують споживачі, — зазначає експерт. — При цьому такі ціни істотно нижче собівартості. І питання — які будуть фінансові результати учасників ринку, особливо з новою моделлю ПСО (ПСО або PSO — Public Service Obligation, дослівний переклад “публічні зобов’язання з обслуговування”; суть в тому, що гравців ринку зобов’язують брати на себе витрати з відшкодування різниці між соціальним тарифом і ринковим — прим. ред.)? “.

Коментуючи заяви про майже 19 млрд кубів газу в ПГС, Андріан Прокіп уточнює, що не всі ці запаси належать “Нафтогазу”.

“Там є газ нерезидентів, які тримають його в сховищах, — пояснює експерт. — І вони можуть і будуть частину цього газу продавати, в тому числі в Україні. І “Нафтогаз” буде його купувати. І повертаємося до пункту №1 — це буде додаткове фінансове навантаження на НАК”.

Відзначимо, раніше ми повідомляли про те, що Президент Володимир Зеленський пообіцяв, що до кінця опалювального сезону 2021/2022 року тарифи на тепло і гарячу воду для населення не будуть зростати.

Про це він заявив під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад при президенті.

Зокрема, Зеленський нагадав, що світові ціни на газ рекордно зростають. Станом на 30 вересня, біржева ціна в Європі вже перевищила 1200 доларів за тисячу кубометрів газу, що ставить під питання рівень тарифів для населення в Україні.

Президент повідомив, що для того, щоб вирішити цю ситуацію, на засіданні конгресу уряд, “Нафтогаз України”, Асоціація міст України та Конгрес місцевих та регіональних влад підписали меморандум.

“Згідно з ним, до кінця опалювального сезону тарифи на тепло, тарифи на гарячу воду для населення не будуть зростати. Я вважаю, що це велика перемога”, – заявив Зеленський.

“Попри будь-які ринкові зміни, коливання, тиск інших держав тощо. Попри цю страшенну ціну більше тисячі доларів за тисячу кубометрів, цю європейську ціну (тарифи не будуть зростати – Ред.). Я вважаю, що це важливо, правильно”, – додав президент.

Він також додав, що це “не комплексне поки що рішення”, він розраховує, що аналогічний меморандум можна буде укласти на три роки, а не один.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *