Термінова мобілізація! Прямо на к0рдоні – у 3еленського вмазали: Aтакують! Світ трясе – захистити!

Народний депутат Олег Дунда від фракції “Слуга народу” вважає за доцільне запропонувати Польщі відправити обмежений контингент українських військових для допомоги у вирішенні міграційної кризи на польсько-білоруському кордоні.

 

Про це заявив нардеп в ефірі телеканалу “UA:Перший”.

“Щоб наші військові на добровільній основі разом із польськими збройними силами захищали кордони Європейського союзу”, – сказав депутат.

На думку Дунди, це було б проявом позиції країни-союзника та зміцнило б нашу співпрацю з ЄС та НАТО у сфері безпеки.

“Це має бути наша функція (захист ЄС, – ред.) у Європейському союзі”, – наголосив він.

Нардеп також привітав готовність Великобританії відправити в Україну спецназ у разі загострення ситуації на кордоні з Росією і назвав цю позицію “першим реальним кроком підтримки з боку союзників”.

До речі, радник головнокомандувача Збройних сил України Дмитро Ярош також вже звертався до особового складу “Української добровольчої армії”, якою керує, і закликом бути готовими стати на захист держави.

У цей же час Глава Євроради Шарль Мішель і президент України Володимир Зеленський обговорили безпекову ситуацію вздовж кордонів України та міграційну кризу в Білорусі.

Про це Мішель та Зеленський розповіли у своїх офіційних Twitter-акаунтах у понеділок ввечері.

“На тлі спільних глобальних і регіональних викликів партнерство між ЄС і Україною є непохитним”, – зазначив глава Європейської ради.

“Обговорили з Шарлем Мішелем ситуацію на кордоні ЄС і Білорусі та інші безпекові виклики в регіоні. Домовилися координувати наступні кроки. Маємо діяти спільно проти гібридних атак”, – розповів про розмову Володимир Зеленський.

Варто підкреслити, що вчора захід попередив Україну про “високу ймовірність” вторгнення Росії цієї зими. Росія спробує дестабілізувати Україну. Про це повідомляє Financial Times.

Висновки західних розвідок засновані не тільки на відомостях про нарощування військ РФ на кордоні, а й, ймовірно, на їх додатковій інформації про наміри російського лідера Володимира Путіна, повідомила виданню заступник голови Міноборони Ганна Маляр.

За оцінками начальника військової розвідки України Кирила Буданова, Росія розгорнула на півночі, сході та півдні поблизу України та на захоплених територіях до 114 000 військовослужбовців, в тому числі близько 92 000 солдатів сухопутних військ.

Він підкреслив, що армія РФ “демонстративно залишила танки, бойові машини і реактивні системи біля нашого кордону” після великомасштабних спільних військових навчань з Білоруссю у вересні.

А у цей же час російські десантники висаджуються у Білорусі біля кордону з Польщею. США знову і знову попереджають Європу про можливу підготовку Росією вторгнення в Україну.

Одне можна сказати точно — усі сценарії розвитку подій у Білорусі, на які впливає Кремль, загрожують Україні. Військова загроза з території Білорусі формується на тлі кризи та російського шантажу в енергетичній сфері, введення в дію «Північного потоку-2».

Водночас криза надає Україні нові можливості для посилення взаємодії з партнерами, зокрема з Польщею та країнами Балтії, пошуку нових точок та напрямів взаємодії. Тепер необхідно зважати на те, що українсько-білоруський кордон перетворюється фактично на кордон України з Російською Федерацією, адже Мінськ та Москва одночасно з інтеграційними програмами затвердили військову доктрину Союзної держави. Це стало черговим кроком щодо посилення військової присутності Росії в Білорусі та розширення російсько-білоруської військової співпраці — співпраці на умовах Кремля та вигідній Кремлю.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *